Bitcoin (BTC) po raz drugi przekroczył 12.000 dolarów w tym roku 10 sierpnia, po czym w ciągu zaledwie dwóch dni cofnął się do 11.200 dolarów wsparcia. Od tego czasu, aktywa są coraz niższe i próbuje przebić się przez region 12k.

Zaledwie kilka godzin od tygodniowego zamknięcia, byki nie wydają się robić sobie przerwę pomimo weekendów o zmniejszonym wolumenie handlu, jak handlowcy dzień zrobić przerwę i rynki Bitcoin CME są zamknięte.

W ten weekend inwestorzy kontynuują spychanie BTC do poziomu 12 tys. dolarów, brak przełamania tego poziomu oporu byłby drugi raz w tym tygodniu.

Niektórzy analitycy uważają, że wielokrotne odrzucenia na tym kluczowym poziomie oporu, jeśli często wskazują na nadchodzący niedźwiedzi ruch, ale taka sama liczba inwestorów argumentuje również, że wielokrotne testowanie kluczowego poziomu zwiększa szanse na jego przekroczenie.

Wykres dzienny BTC pokazuje zdrową tendencję wzrostową, ponieważ kontynuowany jest wzorzec wyższych niżów. RSI wynosi 66 i wydaje się, że inwestorzy kupują każdy spadek, ponieważ wolumen zakupów również rośnie.

Na razie, jeśli inwestorom uda się osiągnąć 4-godzinne zamknięcie powyżej 12.000$ i przełamać dzienny haj powyżej 12.065$ i 12.120$, to bykom wszystko będzie pod kontrolą. W międzyczasie, region 11.500 dolarów jest kluczowym obszarem wsparcia, który utrzyma obecną dynamikę.

Kryptoński analityk Crypto Michaël oczekuje jednak, że Bitcoin cofnie się do poziomu 10 500 dolarów, zanim przekroczy 12 000 dolarów. Dodaje jednak, że jeśli byki „złamią się i odwrócą o 12 tys. dolarów“, żeton zobaczyłby „kontynuację w kierunku 13 tys. dolarów i prawdopodobnie 15-17 tys. dolarów powierzchni“.

Z drugiej strony, Trader Josh Olszewicz wyraził swoje bycze uczucia, podkreślając BTC wchodzące w ściśnięcie.

Jednak niektórzy inwestorzy błagają o różnice i twierdzą, że krypto waluta numer jeden nie weszła jeszcze w pełni rozwinięty rynek byczy.

Jeden z komentatorów kryptograficznych pod nazwą Tyler uważa, że prąd był „zahipnotyzowany“:

„Muszę być jedyną osobą na Twitterze, która jest masowo narażona na upside w akcji i #bitcoin jeszcze nie sądzi, że jest to rzeczywisty rynek byka. Czuje się bardziej jak zahipnotyzowana góra niż dół i może to jest rok 2020 i wszystko, co wydawało mi się, że wiem, że nie.“

Podobne opinie wyrażało kilku innych inwestorów, ale ogólny sentyment rynku nadal pozostaje byczy.

Na dzień dzisiejszy BTC handluje na poziomie 11 862 dolarów powyżej 50-dniowej, 100-dniowej i 200-dniowej średniej kroczącej wskazującej na byczy scenariusz. W międzyczasie, inwestorzy oczekują tygodniowego zamknięcia powyżej 12.000$, aby potwierdzić, że rajd nadal będzie generował zyski.

Von admin